Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Djathi i freskët mocarela kombinohet ne menyre fantastike me thelat e buta të biftekut. Kjo sallatë me biftek sigurisht që do të jetë e preferuara!

Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate
Yields6 Servings
Perberesit per Biftekun
Perberesit per Sallaten
Perberesit Per Salcen e Sallates
Pergatitja
1
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate

Në një tas, bashkoni vajin e ullirit dhe hudhrën së bashku dhe pastroni biftekun. Sezoni biftekun me kripë dhe piper.

2
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një sobë gatuajmë biftekun për 5 Minuta në cdo krahe për biftekët. Hiqeni nga nxehtësia dhe mbulojeni me letër alumini.

3
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni zarzavatet e përziera me domate qershi dhe djathë të freskët mocarela. Përziejini së bashku.

4
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një blender, shtrydhni përbërësit për salcë: majdanoz, cilantro, borzilok, rigon, vaj ulliri, uthull molle, mustardë dijon dhe kripë dhe piper për shije.

5
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini biftekët në feta dhe vendoseni sipër zarzavateve të përziera. Hidhini salcen. Shijoni!

Ingredients

Perberesit per Biftekun
Perberesit per Sallaten
Perberesit Per Salcen e Sallates

Directions

Pergatitja
1
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate

Në një tas, bashkoni vajin e ullirit dhe hudhrën së bashku dhe pastroni biftekun. Sezoni biftekun me kripë dhe piper.

2
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një sobë gatuajmë biftekun për 5 Minuta në cdo krahe për biftekët. Hiqeni nga nxehtësia dhe mbulojeni me letër alumini.

3
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni zarzavatet e përziera me domate qershi dhe djathë të freskët mocarela. Përziejini së bashku.

4
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një blender, shtrydhni përbërësit për salcë: majdanoz, cilantro, borzilok, rigon, vaj ulliri, uthull molle, mustardë dijon dhe kripë dhe piper për shije.

5
Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini biftekët në feta dhe vendoseni sipër zarzavateve të përziera. Hidhini salcen. Shijoni!

Sallatë me Biftek Mozzarella dhe Domate