Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Sallatë me Avokado me Karkaleca nje vakt i shpejt, pikant dhe i shijeshem. Sallata nuk duhet te mungoje ne tavoline por eshte mire kur kombinoni shijet.

Sallatë me Avokado me Karkaleca
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit per sallaten
Perberesit salcen me xhinxher
Pergatitja
1
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Matni dhe përgatitni të gjithë përbërësit. Prisni avokadon në feta dhe hidhni ne tas. Shtrydhni lëng lime mbi avokado.

2
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni ne feta kastravecat. Vendosni spinaqin, feta avokado, feta kastravecësh dhe pomodorini. Sezoni me kripë dhe piper për shije.

3
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan, shtoni vajin e ullirit, hudhrën dhe pastën djegës. Shtoni karkalecat dhe skuqini për disa minuta secila në të dy anët. Shtoni karkalecat e gatuar në sallatë.

Pergatitja Salces
4
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni përbërësit për veshjen: vaj ulliri, xhenxhefil, lëng lime, salcë soje dhe hudhër në një tas dhe përziejini së bashku duke përdorur një blender.

5
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Sipër sallatës hidhni salcën me xhenxhefil. Sezoni me kripë dhe piper shtesë nëse dëshironi. Shijoni!

Ingredients

Perberesit per sallaten
Perberesit salcen me xhinxher

Directions

Pergatitja
1
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Matni dhe përgatitni të gjithë përbërësit. Prisni avokadon në feta dhe hidhni ne tas. Shtrydhni lëng lime mbi avokado.

2
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni ne feta kastravecat. Vendosni spinaqin, feta avokado, feta kastravecësh dhe pomodorini. Sezoni me kripë dhe piper për shije.

3
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan, shtoni vajin e ullirit, hudhrën dhe pastën djegës. Shtoni karkalecat dhe skuqini për disa minuta secila në të dy anët. Shtoni karkalecat e gatuar në sallatë.

Pergatitja Salces
4
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni përbërësit për veshjen: vaj ulliri, xhenxhefil, lëng lime, salcë soje dhe hudhër në një tas dhe përziejini së bashku duke përdorur një blender.

5
Sallatë me Avokado me Karkaleca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Sipër sallatës hidhni salcën me xhenxhefil. Sezoni me kripë dhe piper shtesë nëse dëshironi. Shijoni!

Sallatë me Avokado me Karkaleca