Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë e sallatës me avokado dhe ton është e shëndetshme, e lehtë për t’u bërë dhe shumë freskuese. Kjo sallatë është e shkëlqyeshme për keto ose dietë me karbohidrate të ulëta dhe ka shumë proteina dhe vlera të mira ushqyese.

Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time7 minsCook Time5 minsTotal Time12 mins
Per Sallaten
Pergatitja Salces
1
Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kullojeni peshkun ton dhe vendoseni në një tas të madh.

2
Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni avokado në kubikë, kastravec të prerë, domate të prerë, qepë të prerë dhe cilantro të copëtuar.

Pergatitja e Salces
3
Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të vogël përzierjeje kombinoni vaj ulliri, lëng limoni, kripë dhe piper perzijeni lehtë për t’u kombinuar.

4
Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni salcën mbi sallatë dhe lereni te marinohet. Servireni ne tavolinen e familjes dhe shijojeni.

Ingredients

Per Sallaten
Pergatitja Salces

Directions

1
Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kullojeni peshkun ton dhe vendoseni në një tas të madh.

2
Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni avokado në kubikë, kastravec të prerë, domate të prerë, qepë të prerë dhe cilantro të copëtuar.

Pergatitja e Salces
3
Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të vogël përzierjeje kombinoni vaj ulliri, lëng limoni, kripë dhe piper perzijeni lehtë për t’u kombinuar.

4
Sallate me Avokado dhe Peshk Ton - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni salcën mbi sallatë dhe lereni te marinohet. Servireni ne tavolinen e familjes dhe shijojeni.

Sallate me Avokado dhe Peshk Ton