Sallate me Avokado dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Sallata me avokado me domate është e ëmbël, e butë dhe kaq e lehtë për t’u bërë për një sallatë freskuese verore që me siguri do të jetë goditja e piknikut tuaj të rradhës në oborrin e shtëpisë!

Sallate me Avokado dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields4 Servings
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
1
Sallate me Avokado dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni avokado, domate, kastravec, specin zile, qepë dhe cilantro në një tas të madh përzierjeje.

2
Sallate me Avokado dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni mjaltë në një tas të vogël përzierjeje dhe vendoseni në mikrovalë 10 sekonda për të shkrirë mjaltin. Shtoni vaj ulliri, lëng limoni, uthull , kripë dhe piper.

3
Sallate me Avokado dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni salcë mbi sallate dhe trazojeni butësisht për t'u kombinuar derisa të shpërndahen në mënyrë të barabartë. Ftohet derisa të jetë gati për t’u shërbyer

Ingredients

Directions

1
Sallate me Avokado dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni avokado, domate, kastravec, specin zile, qepë dhe cilantro në një tas të madh përzierjeje.

2
Sallate me Avokado dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni mjaltë në një tas të vogël përzierjeje dhe vendoseni në mikrovalë 10 sekonda për të shkrirë mjaltin. Shtoni vaj ulliri, lëng limoni, uthull , kripë dhe piper.

3
Sallate me Avokado dhe Domate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni salcë mbi sallate dhe trazojeni butësisht për t'u kombinuar derisa të shpërndahen në mënyrë të barabartë. Ftohet derisa të jetë gati për t’u shërbyer

Sallate me Avokado dhe Domate