Sallate Kapreze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.Sallate Kapreze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficultyE thjeshtë

Sallata kapreze është një sallate klasike veror! Jashtëzakonisht të shijeshme me domate, borzilok të freskët dhe mocarela të freskët. Kjo është mënyra më e mirë për të shijuar domatet e verës.

Sallate Kapreze
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Sallate Kapreze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni domatet ne feta dhe marinojini me kripe.

2
Sallate Kapreze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mblidhni sallatën duke vendosur feta domatesh, gjethe borziloku dhe feta mocarela.

3
Sallate Kapreze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni vaj ulliri ekstra të virgjër mbi sallatë. Shtoni një pak uthull balsamike, nëse përdorni.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Sallate Kapreze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni domatet ne feta dhe marinojini me kripe.

2
Sallate Kapreze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mblidhni sallatën duke vendosur feta domatesh, gjethe borziloku dhe feta mocarela.

3
Sallate Kapreze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni vaj ulliri ekstra të virgjër mbi sallatë. Shtoni një pak uthull balsamike, nëse përdorni.

Sallate Kapreze