Sallatë jeshile, me portokall dhe djath feta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Një sallatë perfekte me sallatë jeshile, portokall, djath feta dhe ullinj. Kërkon fare pak kohë për tu pregatitur dhe përbërësi janë fare të thjeshtë. Një pjatë e shijshme dhe mjaft e freskët. Uroj ta provoni!

Yields4 Servings
Prep Time10 minsTotal Time10 mins
Produktet kryesore
Për salcën
1
Sallatë jeshile, me portokall dhe djath feta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht pregatisni salcën. Hidhni të gjithë përbërësit në një tas dhe përziejini mirë.

2
Sallatë jeshile, me portokall dhe djath feta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni sallatën, portokallin dhe qepët e njoma. Hidhini në një tas të thellë, ku do të shtoni ullinjt, djathin, spinaqin dhe salcën. Përziejini së bashku dhe shërbejini. Enjoy!

Ingredients

Produktet kryesore
Për salcën

Directions

1
Sallatë jeshile, me portokall dhe djath feta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht pregatisni salcën. Hidhni të gjithë përbërësit në një tas dhe përziejini mirë.

2
Sallatë jeshile, me portokall dhe djath feta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni sallatën, portokallin dhe qepët e njoma. Hidhini në një tas të thellë, ku do të shtoni ullinjt, djathin, spinaqin dhe salcën. Përziejini së bashku dhe shërbejini. Enjoy!

Sallatë jeshile, me portokall dhe djath feta