Sallatë greke me makarona - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo sallatë greke me makarona do ta bëjë edhe më argëtues piknikun tuaj veror.

sallatë greke me makarona
Yields1 Serving
Prep Time20 minsCook Time10 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1

Vendosni një tenxhere të madhe me ujë të kripur të vlojë. Shtoni makaronat dhe gatuajeni siç udhëzon etiketa. Ndërkohë, përgatisni dressing-un duke rrahur peston me vaj ulliri, uthull, një majë të vogël kripë dhe pak piper në një tas të vogël.

2

Kulloni makaronat dhe shpëlajeni me ujë të ftohtë. Lëreni të thahet pak dhe më pas hidheni në një tas me 4 deri në 5 lugë gjelle salcë pesto. (Shtoni edhe pak nëse dëshironi që makaronat të jenë më të lyera.) Shijoni dhe rregulloni me kripë, nëse është e nevojshme.

3

Shtoni zemrat e articokes, fetën, kastravecin, domatet dhe ullinjtë në makarona. Trazojini derisa te bashkohen te gjithe ingredientet.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1

Vendosni një tenxhere të madhe me ujë të kripur të vlojë. Shtoni makaronat dhe gatuajeni siç udhëzon etiketa. Ndërkohë, përgatisni dressing-un duke rrahur peston me vaj ulliri, uthull, një majë të vogël kripë dhe pak piper në një tas të vogël.

2

Kulloni makaronat dhe shpëlajeni me ujë të ftohtë. Lëreni të thahet pak dhe më pas hidheni në një tas me 4 deri në 5 lugë gjelle salcë pesto. (Shtoni edhe pak nëse dëshironi që makaronat të jenë më të lyera.) Shijoni dhe rregulloni me kripë, nëse është e nevojshme.

3

Shtoni zemrat e articokes, fetën, kastravecin, domatet dhe ullinjtë në makarona. Trazojini derisa te bashkohen te gjithe ingredientet.

Sallatë greke me makarona