Sallatë me zucchini, djathë feta dhe arra pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Do të më besoni nëse ju them se kjo ka qënë një ndër recetat e mia të preferuara gjatë këtyre ditëve të nxehta. Në vetëm pak minuta, ju do të keni gati një pjatë mjaft të shijshme por edhe të lehtë për ditët e verës. Enjoy!

Yields4 Servings
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Produktet kryesore
Për marinimin e zuchini-it
1
Sallatë me zucchini, djathë feta dhe arra pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht lani dhe pastroni kungujt dhe më pas prejini në feta të holla. Marinojini me kripë, pak kanellë, piper të zi, vaj ulliri.

2
Sallatë me zucchini, djathë feta dhe arra pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqini kungujt në një tigan që nuk ngjitë, në zjarr të ulët me pak vaj ulliri të shtuar.

3
Sallatë me zucchini, djathë feta dhe arra pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi kungujt janë skuqur, shtoni në to djathin e bardhë, arrat e pishës, hudhrat e shtypura dhe gjethet e borzilokut të prera dhe shërbejeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë!

Ingredients

Produktet kryesore
Për marinimin e zuchini-it

Directions

1
Sallatë me zucchini, djathë feta dhe arra pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht lani dhe pastroni kungujt dhe më pas prejini në feta të holla. Marinojini me kripë, pak kanellë, piper të zi, vaj ulliri.

2
Sallatë me zucchini, djathë feta dhe arra pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqini kungujt në një tigan që nuk ngjitë, në zjarr të ulët me pak vaj ulliri të shtuar.

3
Sallatë me zucchini, djathë feta dhe arra pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi kungujt janë skuqur, shtoni në to djathin e bardhë, arrat e pishës, hudhrat e shtypura dhe gjethet e borzilokut të prera dhe shërbejeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë!

Sallatë me zucchini, djathë feta dhe arra pishe