Salce Shoqeruese - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Provojeni këtë salcë në Shawarma / Tortilla Wrap / Sandwich / Burger, pasi të provoni ... nuk do ta harroni kurrë shijen !!!

Salce Shoqeruese - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Salce Shoqeruese - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas hedhim te gjithe perberesit pervec hudhres, vajit dhe gjalpit.
I trazojme mire.

2
Salce Shoqeruese - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosim ne zjarr nje tigan dhe ne tee shtojme vajin dhe hudhren. E leme hudhren te skuqet dhe me pas shtojme salcen qe pergatitem. Me pas i shtojme gjalpin, e trazojme derisa te shkrihet gjalpi dhe e servirim.

CategoryCuisine, Cooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Salce Shoqeruese - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas hedhim te gjithe perberesit pervec hudhres, vajit dhe gjalpit.
I trazojme mire.

2
Salce Shoqeruese - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosim ne zjarr nje tigan dhe ne tee shtojme vajin dhe hudhren. E leme hudhren te skuqet dhe me pas shtojme salcen qe pergatitem. Me pas i shtojme gjalpin, e trazojme derisa te shkrihet gjalpi dhe e servirim.

Salce Shoqeruese