Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze per nje shije me aziatike.

Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grini lakrën. Shtoni majonezë në një tas dhe ketchup. Shtoni pak kripë dhe piper dhe lëngun e gjysmës së një portokalli. Përziejini mirë. Shtoni pak djathë parmixhano.

2
Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni konjak dhe përziejeni derisa të keni një përzierje homogjene. Ziejini karkalecat për disa minuta. Kulloni ato. Shtoni lakër të prerë imët në një gotë.

3
Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze

Shtoni lakër të copëtuar imët në një gotë; derdh një lugë salcë të përgatitur. Shtoni një shtresë tjetër lakre dhe vendosni karkaleca rreth gotës. Shtoni përsëri salcë. Dekorojeni me një fetë portokalli dhe majdanoz.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grini lakrën. Shtoni majonezë në një tas dhe ketchup. Shtoni pak kripë dhe piper dhe lëngun e gjysmës së një portokalli. Përziejini mirë. Shtoni pak djathë parmixhano.

2
Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni konjak dhe përziejeni derisa të keni një përzierje homogjene. Ziejini karkalecat për disa minuta. Kulloni ato. Shtoni lakër të prerë imët në një gotë.

3
Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze

Shtoni lakër të copëtuar imët në një gotë; derdh një lugë salcë të përgatitur. Shtoni një shtresë tjetër lakre dhe vendosni karkaleca rreth gotës. Shtoni përsëri salcë. Dekorojeni me një fetë portokalli dhe majdanoz.

Salce portokalli me karkaleca dhe majoneze