Salce me Limon dhe Gjalp - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Salca e gjalpit me limon kombinohet shumë bukur me fruta deti, karkaleca deti ose pule. Bëni salcë me gjalpë dhe limon edhe ju ne shtepiat tuaja.

Salce me Limon dhe Gjalp - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Salce me Limon dhe Gjalp - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosim tiganin ne zjarr dhe ne te shtojme lengun e limonit, kripen dhehudhren e grire.

2
Salce me Limon dhe Gjalp - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi lengu ka filluar te zieje shtoni pak nga pak gjalpin dhe trazoni me ngadale derisa te formohet nje mase kremoze.

3
Salce me Limon dhe Gjalp - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhini majdanoz dhe servireni me ushqimin qe deshironi.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Salce me Limon dhe Gjalp - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosim tiganin ne zjarr dhe ne te shtojme lengun e limonit, kripen dhehudhren e grire.

2
Salce me Limon dhe Gjalp - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi lengu ka filluar te zieje shtoni pak nga pak gjalpin dhe trazoni me ngadale derisa te formohet nje mase kremoze.

3
Salce me Limon dhe Gjalp - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhini majdanoz dhe servireni me ushqimin qe deshironi.

Salce me Limon dhe Gjalp