Salcë me boronica të kuqe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Salca e Boronicës është shumë e lehtë për tu pregatitur në shtëpi dhe shkon mjaft mirë me pulën, gjelin e detit, mishin e vicit,mishin e derrit dhe djathrat e ndryshëm sidomos camembert. Mjafton vetëm disa minuta dhe salca juaj do të jetë gati ta kombinoni sipas preferencave tuaja.

Yields1 Serving
Cook Time18 minsTotal Time18 mins
Produktet kryesore
1
Salcë me boronica të kuqe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni të gjithë përbërësit në një tenxhere dhe vendoseni në zjarr mesatar derisa të ziejë. Në këtë moment uleni zjarri dhe lëreni akoma të ziejë derisa salca të trashet. Në fund lëreni të ftohet dhe shërbejeni sipas preferencave tuaja. Ju bëftë mirë!

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Salcë me boronica të kuqe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni të gjithë përbërësit në një tenxhere dhe vendoseni në zjarr mesatar derisa të ziejë. Në këtë moment uleni zjarri dhe lëreni akoma të ziejë derisa salca të trashet. Në fund lëreni të ftohet dhe shërbejeni sipas preferencave tuaja. Ju bëftë mirë!

Salcë me boronica të kuqe