Salcë ajvar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Salcë ajvar është një nga shoqërueset më të mira për çdo vakt të ditës,përveç vakteve më tradicionale ne te cilat eshte nje domosdoshmeri.

Salcë ajvar
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time27 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Salcë ajvar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në nje tave pjekje piqni specat dhe patëllxhanët.

2
Salcë ajvar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastrojini lëkurën dhe farat. Vendosini në grirese derisa të behen pure.

3
Salcë ajvar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj hidhini në një tigan, ku do të shtoni vaj ulliri, pak kripë dhe piper. Trazojini mirë.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Salcë ajvar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në nje tave pjekje piqni specat dhe patëllxhanët.

2
Salcë ajvar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastrojini lëkurën dhe farat. Vendosini në grirese derisa të behen pure.

3
Salcë ajvar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj hidhini në një tigan, ku do të shtoni vaj ulliri, pak kripë dhe piper. Trazojini mirë.

Salcë ajvar