Salca Guacamole - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Guacamole eshte nje nder salcat me interesante qe do te provoni. Merni ne pako patatina tacos per nje kombinim fantastik.

Salca Guacamole - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time2 minsCook Time2 minsTotal Time4 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Salca Guacamole - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini 3 avokado në gjysmë për së gjati, pastroni tulin e avokados me një lugë. Vendoseni në një enë mesatare me një fund të sheshtë dhe shtypni avokadot me një pjekëse patatesh në një konsistencë të trashë.

2
Salca Guacamole - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtrydhni 3 lugë gjelle me lëng të freskët lime direkt mbi avokado ndërsa përgatitni pjesën tjetër të përbërësve tuaj. Shtoni domate të prera në kubikë, qepë dhe majdanoz të copëtuar. Marinoni me 1/2 lugë kripë dhe 1/4 lugë piper të zi. Trazoni derisa të kombinohen perberesit.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Salca Guacamole - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini 3 avokado në gjysmë për së gjati, pastroni tulin e avokados me një lugë. Vendoseni në një enë mesatare me një fund të sheshtë dhe shtypni avokadot me një pjekëse patatesh në një konsistencë të trashë.

2
Salca Guacamole - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtrydhni 3 lugë gjelle me lëng të freskët lime direkt mbi avokado ndërsa përgatitni pjesën tjetër të përbërësve tuaj. Shtoni domate të prera në kubikë, qepë dhe majdanoz të copëtuar. Marinoni me 1/2 lugë kripë dhe 1/4 lugë piper të zi. Trazoni derisa të kombinohen perberesit.

Salca Guacamole