Rizoto me spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Rizoto me spinaq perfekte per stinen e veres. Pasi kombinoni perimet jeshile me nje pjate tuajen te preferuar.

Rizoto me spinaq
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Rizoto me spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastroni dhe prerë spinaqin në copa mesatare. Prisni thelpinjtë e qepës dhe hudhrës. Skuqni hudhrën dhe spinaqin në një tigan me pak vaj ulliri.

2
Rizoto me spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak vaj ulliri në një tigan dhe skuqni qepën dhe orizin. Shtoni 1 gotë verë të bardhë, 2 gota ujë dhe gatuajeni për disa minuta.

3
Rizoto me spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kur orizi të gatuhet, shtoni spinaq, kripë, pak gjalpë dhe parmixhano të integruar. Përziejini mirë.

4
Rizoto me spinaq

Vendoseni në një pjatë shërbyese dhe sipër shtoni parmixhiano të grirë.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Rizoto me spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastroni dhe prerë spinaqin në copa mesatare. Prisni thelpinjtë e qepës dhe hudhrës. Skuqni hudhrën dhe spinaqin në një tigan me pak vaj ulliri.

2
Rizoto me spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak vaj ulliri në një tigan dhe skuqni qepën dhe orizin. Shtoni 1 gotë verë të bardhë, 2 gota ujë dhe gatuajeni për disa minuta.

3
Rizoto me spinaq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kur orizi të gatuhet, shtoni spinaq, kripë, pak gjalpë dhe parmixhano të integruar. Përziejini mirë.

4
Rizoto me spinaq

Vendoseni në një pjatë shërbyese dhe sipër shtoni parmixhiano të grirë.

Rizoto me spinaq