Rizoto me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Rizoto me perime eshte nje pjate e shpejte e shendetshme dhe shumengjyreshe.

Rizoto me perime
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Rizoto me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën. Pastaj shtoni perimet. Pas 5 minutash shtoni një filxhan oriz dhe trazojeni mirë. Shtoni gjithashtu verën.

2
Rizoto me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni një gotë ujë dhe rregulloni atë me pak kripë dhe piper. I lëmë të ziejnë. Në fund vendosni pak djathë sipër tij.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Rizoto me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën. Pastaj shtoni perimet. Pas 5 minutash shtoni një filxhan oriz dhe trazojeni mirë. Shtoni gjithashtu verën.

2
Rizoto me perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni një gotë ujë dhe rregulloni atë me pak kripë dhe piper. I lëmë të ziejnë. Në fund vendosni pak djathë sipër tij.

Rizoto me perime