Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Rizoto me panxhar eshte nje pjate e fresket, e shijeshme dhe perfekte per te gjithe vegjetarianet.

Rizoto me panxhar
Yields1 Serving
Prep Time7 minsCook Time10 minsTotal Time17 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ziejme dy kokrra dy panxhar për disa minuta.

2
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Copetojini dhe vendosini ne nje tas. Shtypini me pirun derisa te behet si pure.

3
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri skuqni qepën. Pastaj shtoni oriz, selino, panxhar dhe trazojini mirë.

4
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pas disa minutave shtoni lëngun e mishit. Hidhni pak kripë, piper dhe djathë.

5
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni gjalpë dhe lëngun e limonit. Në fund, trazoni përsëri derisa të krijohet një masë homogjene.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ziejme dy kokrra dy panxhar për disa minuta.

2
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Copetojini dhe vendosini ne nje tas. Shtypini me pirun derisa te behet si pure.

3
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri skuqni qepën. Pastaj shtoni oriz, selino, panxhar dhe trazojini mirë.

4
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pas disa minutave shtoni lëngun e mishit. Hidhni pak kripë, piper dhe djathë.

5
Rizoto me panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni gjalpë dhe lëngun e limonit. Në fund, trazoni përsëri derisa të krijohet një masë homogjene.

Rizoto me panxhar