Red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Red velvet eshte nje nder ebelsirat me interesante qe mund te gatuani. Ka nje shije teper te vecante dhe shume i thjeshte per tu bere.

Red velvet
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time30 minsTotal Time40 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni vezët dhe vajin në një enë. Përziejeni mirë dhe shtoni dhallën. Tani shtoni uthull, miell, qumësht, kakao, disa kripë, pluhur pjekje dhe ngjyrën e kuqe nga ngjyruesi. Përziejini mirë.

2
Red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj zhvendoseni masën në një enë specifike. Bëni tre prej tyre dhe futeni në furrë për 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Në një tas shtoni gjalpë, sheqer pluhur, krem djathi dhe përzieni mirë me një rrahës elektrik.

3
Red velvet

Vendosni masën që përgatitët me kremin e djathit sipër saj. Lyeni kekun me nje shtrese nga brenda dhe siper. Vendoseni në frigorifer për disa orë për të ngrirë dhe më në fund shijojeni!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni vezët dhe vajin në një enë. Përziejeni mirë dhe shtoni dhallën. Tani shtoni uthull, miell, qumësht, kakao, disa kripë, pluhur pjekje dhe ngjyrën e kuqe nga ngjyruesi. Përziejini mirë.

2
Red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj zhvendoseni masën në një enë specifike. Bëni tre prej tyre dhe futeni në furrë për 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Në një tas shtoni gjalpë, sheqer pluhur, krem djathi dhe përzieni mirë me një rrahës elektrik.

3
Red velvet

Vendosni masën që përgatitët me kremin e djathit sipër saj. Lyeni kekun me nje shtrese nga brenda dhe siper. Vendoseni në frigorifer për disa orë për të ngrirë dhe më në fund shijojeni!

Red velvet