Qofte viçi me pure patatesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo pjate me qofte viçi me pure patatesh është një ushqim komod i drejtpërdrejtë. Mishi bashkohet me puren dhe krijojne një vakt të kënaqshëm.

qofte viçi me pure patatesh
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Qofte viçi me pure patatesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grijmë qepët dhe hudhrën. Në një enë, bashkoni mishin e grirë, qepën, hudhrën dhe bukën e grirë. Shtoni vezë, majdanoz, kripë, piper. Përziejini mirë.

2
Qofte viçi me pure patatesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bëni format me duar dhe i kalon në miell. Dhe skuqini mirë në tigan.

3
Qofte viçi me pure patatesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini dy patate, shtoni kripë, gjalpë, 1 filxhan ujë dhe krem djathi. Zieni ato dhe shtoni pak qumësht për të bërë një pure.

4
qofte viçi me pure patatesh

Merrni një pjatë dhe vendosni një shtresë me patate pure. Sipër, vendosni qoftet. Koha për të shijuar!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Qofte viçi me pure patatesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grijmë qepët dhe hudhrën. Në një enë, bashkoni mishin e grirë, qepën, hudhrën dhe bukën e grirë. Shtoni vezë, majdanoz, kripë, piper. Përziejini mirë.

2
Qofte viçi me pure patatesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bëni format me duar dhe i kalon në miell. Dhe skuqini mirë në tigan.

3
Qofte viçi me pure patatesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini dy patate, shtoni kripë, gjalpë, 1 filxhan ujë dhe krem djathi. Zieni ato dhe shtoni pak qumësht për të bërë një pure.

4
qofte viçi me pure patatesh

Merrni një pjatë dhe vendosni një shtresë me patate pure. Sipër, vendosni qoftet. Koha për të shijuar!

Qofte viçi me pure patatesh