Qofte suedeze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Këto qofte suedeze kanë një shije të shijshme paksa te renda por perfekte per dimer.

qofte suedeze
Yields1 Serving
Prep Time20 minsCook Time40 minsTotal Time1 hr
Perberesit
Perberesit per salcen
Pergatitja
1
Qofte suedeze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni mish viçi të bluar në një tas përzierje me thërrime buke, qepë të prerë në kubikë, qumesht pluhur, një vezë, arrëmyshk dhe kripë hudhre. Shtoni qumeshtin e kondesuar jo te embel.

2
Qofte suedeze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni përbërësit së bashku me duart tuaja. Rrokullisni përzierjen e viçit në toptha dhe vendoseni në fletë pjekje. Piqni në 200 grade për rreth 30 minuta.

3
Qofte suedeze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni miellin pak me vaj. Hidhni te kondesuar jo te embel në përzierjen e miellit të trashur dhe trazoni derisa te bashkohen bashke. Shtoni leng mishi.

4
Qofte suedeze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pluhur hudhre, koper, kripë dhe piper dhe trazojini sebashku.

5
qofte suedeze

Shtoni qoftet

Ingredients

Perberesit
Perberesit per salcen

Directions

Pergatitja
1
Qofte suedeze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni mish viçi të bluar në një tas përzierje me thërrime buke, qepë të prerë në kubikë, qumesht pluhur, një vezë, arrëmyshk dhe kripë hudhre. Shtoni qumeshtin e kondesuar jo te embel.

2
Qofte suedeze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni përbërësit së bashku me duart tuaja. Rrokullisni përzierjen e viçit në toptha dhe vendoseni në fletë pjekje. Piqni në 200 grade për rreth 30 minuta.

3
Qofte suedeze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni miellin pak me vaj. Hidhni te kondesuar jo te embel në përzierjen e miellit të trashur dhe trazoni derisa te bashkohen bashke. Shtoni leng mishi.

4
Qofte suedeze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pluhur hudhre, koper, kripë dhe piper dhe trazojini sebashku.

5
qofte suedeze

Shtoni qoftet

Qofte suedeze