Qofte Perimesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Qoftet e perimeve jane nje zgjidhje perfekte per te gjitha ju te cilat mundoheni ti ushqeni femijes tuaj perime.

Qofte Perimesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time10 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Qofte Perimesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Zieni patatet per 15 minuta dhe lerini te ftohen. Grijini ne nje forme rendeje patate dhe karroten.

2
Qofte Perimesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni majdanoz, miell misri kripe, piper. dhe punojini derisa te lidhe brumi. Me madhesine nje luge gjelle merrni brumin dhe hidheni ne nje tigan me vaj te nxehte.
Lerini te skuqen derisa te marrin ngjyre te arte.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Qofte Perimesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Zieni patatet per 15 minuta dhe lerini te ftohen. Grijini ne nje forme rendeje patate dhe karroten.

2
Qofte Perimesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni majdanoz, miell misri kripe, piper. dhe punojini derisa te lidhe brumi. Me madhesine nje luge gjelle merrni brumin dhe hidheni ne nje tigan me vaj te nxehte.
Lerini te skuqen derisa te marrin ngjyre te arte.

Qofte Perimesh