Qofte me tërshërë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Qofte me tërshërë shume te shijeshme dhe te fresketa mund ti shoqeroni me nje sallate ose patate.

Qofte me tërshërë
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Qofte me tërshërë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas ku vendosni mishin e grirë shtoni vajin e ullirit. Shtoni më pas qepën dhe pak majdanoz.

2
Qofte me tërshërë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni 3 grusht tërshëre. Rregulloheni me kripë, piper dhe hudhër të thatë.

3
Qofte me tërshërë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rrokullisni masën me duart tuaja. Merrni një tavë dhe zhyteni me vaj ulliri.

4
Qofte me tërshërë

Vendosni me kujdes qoftet në tavë. Vendoseni në furrë për rreth 30 minuta. Më në fund shërbejeni dhe shijojeni!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Qofte me tërshërë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas ku vendosni mishin e grirë shtoni vajin e ullirit. Shtoni më pas qepën dhe pak majdanoz.

2
Qofte me tërshërë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni 3 grusht tërshëre. Rregulloheni me kripë, piper dhe hudhër të thatë.

3
Qofte me tërshërë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rrokullisni masën me duart tuaja. Merrni një tavë dhe zhyteni me vaj ulliri.

4
Qofte me tërshërë

Vendosni me kujdes qoftet në tavë. Vendoseni në furrë për rreth 30 minuta. Më në fund shërbejeni dhe shijojeni!

Qofte me tërshërë