Qofte Me Salmon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Si të bëni qofte me salmon me salmon të gatuar, bukë, qepë të njomë, kopër, vezë, limon dhe speca. Këto ëmbëlsira të lehta me salmon bëjnë një vakt perfekt të mesjavës.

Qofte Me Salmon
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit Per Qofte me Salmon
Pergatitja Per Qofte Me Salmon
1
Qofte Me Salmon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh, përziejeni butësisht së bashku salmonin (duke përfshirë 2 lugë gjelle lëng të konserves), bukën, qepën e njomë, hudhrën, koprën, specin, miellin, vezën, specin, lëkurën e limonit, lëngun e limonit, kripën dhe piperin.

2
Qofte Me Salmon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Formoni qoftet me trashësi mesatare. Mbuloni qoftet dhe vendosini në frigorifer për të paktën 30 minuta për t'i ndihmuar të ngurtësohen.

3
Qofte Me Salmon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni vaj në një tigan të madh dhe lereni te nxehet. Gatuajini qoftet derisa të skuqen bukur nga të dy anët, rreth 3 minuta ne cdo ane.

Ingredients

Perberesit Per Qofte me Salmon

Directions

Pergatitja Per Qofte Me Salmon
1
Qofte Me Salmon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh, përziejeni butësisht së bashku salmonin (duke përfshirë 2 lugë gjelle lëng të konserves), bukën, qepën e njomë, hudhrën, koprën, specin, miellin, vezën, specin, lëkurën e limonit, lëngun e limonit, kripën dhe piperin.

2
Qofte Me Salmon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Formoni qoftet me trashësi mesatare. Mbuloni qoftet dhe vendosini në frigorifer për të paktën 30 minuta për t'i ndihmuar të ngurtësohen.

3
Qofte Me Salmon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni vaj në një tigan të madh dhe lereni te nxehet. Gatuajini qoftet derisa të skuqen bukur nga të dy anët, rreth 3 minuta ne cdo ane.

Qofte Me Salmon