Qofte me mozzarella - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Të shijshme dhe të thjeshta për t’u përgatitur, qoftet me mozarella janë një antipastë shumë e dashur nga fëmijët, por jo vetëm. Janë ideale edhe nëse dëshironi të organizoni një darkë ose aperitiv në shtëpi për miqtë.

Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Produktet kryesore
1

Prisni djathin mozzarellla në kubikë dhe më pas vendosini kubat e mozzarella-s në mikser dhe shtoni edhe përbërësit e tjerë: vezën, majdanozin, parmixhanon, kripën dhe piperin.

2

Punojini derisa të përftoni një masë homogjene dhe më pas formoni qofte.

3

Nxehni vajin në një tigan dhe skuqini për 10 minuta në zjarr të ulët ose derisa të marrin ngjyrë të artë.

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1

Prisni djathin mozzarellla në kubikë dhe më pas vendosini kubat e mozzarella-s në mikser dhe shtoni edhe përbërësit e tjerë: vezën, majdanozin, parmixhanon, kripën dhe piperin.

2

Punojini derisa të përftoni një masë homogjene dhe më pas formoni qofte.

3

Nxehni vajin në një tigan dhe skuqini për 10 minuta në zjarr të ulët ose derisa të marrin ngjyrë të artë.

Qofte me mozzarella