Qofte me mozarella - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Të shijshme dhe të thjeshta për t’u përgatitur, qoftet me mozarella janë një antipastë e shijshme, shumë e dashur nga fëmijët. Janë ideale edhe nëse dëshironi të organizoni një darkë ose aperitiv në shtëpi për miqtë.

Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Produktet kryesore
1
mozarella

Prisni djathin mozzarellla në kubikë dhe vendoseni në një sitë të kullojë mirë.

2
Qofte me mozarella - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas vendosini kubat e mozzarella-s në mikser dhe shtoni edhe përbërësit e tjerë: vezën, majdanozin, parmixhanon, kripën dhe piperin.

3
mozarella

Punojini derisa të përftoni një masë homogjene dhe më pas jepini formë rrethore

4
mozarella

Nxehni vajin në një tigan dhe skuqini për 10 minuta në zjarr të ulët ose derisa të marrin ngjyrë të artë.

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
mozarella

Prisni djathin mozzarellla në kubikë dhe vendoseni në një sitë të kullojë mirë.

2
Qofte me mozarella - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas vendosini kubat e mozzarella-s në mikser dhe shtoni edhe përbërësit e tjerë: vezën, majdanozin, parmixhanon, kripën dhe piperin.

3
mozarella

Punojini derisa të përftoni një masë homogjene dhe më pas jepini formë rrethore

4
mozarella

Nxehni vajin në një tigan dhe skuqini për 10 minuta në zjarr të ulët ose derisa të marrin ngjyrë të artë.

Qofte me mozarella