Qofte me mish pule për fëmijë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Një recetë shumë e mirë, e shijshme, e cila do ti fali fëmijës suaj gjithë nutrientët e nevojshëm.

Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time10 minsTotal Time25 mins
Produktet kryesore
1

Fillimisht, zieni mishin e pulës dhe shkërrmoqeni. Me një grirëse, grini mollën, si dhe preni në copa të vogla qepën dhe hudhrën.

2

Hidhni vajin e ullirit në një tigan, shtoni në të qepën dhe kavërdiseni në zjarr për 4-5 minuta. Shtoni më pas hudhrën dhe kavërdiseni edhe për 1 minutë.

3

Kalojini qepët dhe hudhrat në një tas dhe shtoni në të mishin e pulës, mollën, djathin parmesan, sherebelën e freskët të prerë, të verdhën e vezës, thërrimet e bukës dhe pak miell. Punojini së bashku derisa të formohet brumi I qofteve dhe më pas jepini forma rrethore.

4

Nxehni pak vaj luledielli në një tigan dhe skuqini qoftet ose nëse dëshironi mund ti piqni edhe në furrë.

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1

Fillimisht, zieni mishin e pulës dhe shkërrmoqeni. Me një grirëse, grini mollën, si dhe preni në copa të vogla qepën dhe hudhrën.

2

Hidhni vajin e ullirit në një tigan, shtoni në të qepën dhe kavërdiseni në zjarr për 4-5 minuta. Shtoni më pas hudhrën dhe kavërdiseni edhe për 1 minutë.

3

Kalojini qepët dhe hudhrat në një tas dhe shtoni në të mishin e pulës, mollën, djathin parmesan, sherebelën e freskët të prerë, të verdhën e vezës, thërrimet e bukës dhe pak miell. Punojini së bashku derisa të formohet brumi I qofteve dhe më pas jepini forma rrethore.

4

Nxehni pak vaj luledielli në një tigan dhe skuqini qoftet ose nëse dëshironi mund ti piqni edhe në furrë.

Qofte me mish pule për fëmijë