Qofte Kungulli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Qoftet e kungullit jane nje ushqim mjaft i shpejt por dhe i shendetshem.

Qofte Kungulli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Qofte Kungulli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grini ne nje rende 2 kungujt dhe me pas hidhni 2 veze te rrahura. Perziejini derisa kungulli dhe veza te bashkohen.

2
Qofte Kungulli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas hidhni 3 luge gjelle miell orizi, kripe dhe piper. Trazojini dhe miellin hidheni tek kungulli.

3
Qofte Kungulli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tigan hidhni 2 luge gjelle vaj dhe lereni te nxehet. Brumin e krijuar hidheni me luge ne tigan. Lerini qoftet te skuqen derisa te fillojne ne mpiksen, me pas kthejini nga ana tjeter.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Qofte Kungulli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Grini ne nje rende 2 kungujt dhe me pas hidhni 2 veze te rrahura. Perziejini derisa kungulli dhe veza te bashkohen.

2
Qofte Kungulli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas hidhni 3 luge gjelle miell orizi, kripe dhe piper. Trazojini dhe miellin hidheni tek kungulli.

3
Qofte Kungulli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tigan hidhni 2 luge gjelle vaj dhe lereni te nxehet. Brumin e krijuar hidheni me luge ne tigan. Lerini qoftet te skuqen derisa te fillojne ne mpiksen, me pas kthejini nga ana tjeter.

Qofte Kungulli