Pure me salmon, spinaq dhe patate të ëmbël për fëmijë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Dhurojini fëmijës suaj një vakt plot me shije me puren me salmon, patate të ëmbël dhe spinaq. Një pure e mbushur plot me nutrient, të cilët do të ndihmojnë në zhvillimin e foshnjës tuaj.

Yields6 Servings
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time35 mins
Produktet kryesore
1

Fillimisht largoni lëkurën nga salmon dhe prejeni në copa të vogla.
Largoni lëkurën e patates së ëmbël dhe prejeni në copa të vogla, së bashku me domaten, borzilokun dhe preshin.

2

Në një tigan të thellë shtoni vajin e ullirit, preshin dhe pataten dhe kavërdisini për disa minuta. Shtoni më pas domaten dhe brodon(ose ujin) dhe lërini perimet të ziejn për 12-15 minuta.
Shtoni salmonin dhe spinaqin dhe gatuajini edhe 4-5 minuta.

3

Në fund shtoni borzilokun dhe djathin parmesan, lërini pak sekonda në zjarr dhe më pas kalojini në blender për të formuar puren me kosistencën që dëshironi.

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1

Fillimisht largoni lëkurën nga salmon dhe prejeni në copa të vogla.
Largoni lëkurën e patates së ëmbël dhe prejeni në copa të vogla, së bashku me domaten, borzilokun dhe preshin.

2

Në një tigan të thellë shtoni vajin e ullirit, preshin dhe pataten dhe kavërdisini për disa minuta. Shtoni më pas domaten dhe brodon(ose ujin) dhe lërini perimet të ziejn për 12-15 minuta.
Shtoni salmonin dhe spinaqin dhe gatuajini edhe 4-5 minuta.

3

Në fund shtoni borzilokun dhe djathin parmesan, lërini pak sekonda në zjarr dhe më pas kalojini në blender për të formuar puren me kosistencën që dëshironi.

Pure me salmon, spinaq dhe patate të ëmbël për fëmijë