Pure me salmon, patate të ëmbël dhe spinaq për fëmijë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Dhurojini fëmijës suaj një vakt plot shije dhe aromë me puren e salmonit, patates së ëmbël dhe spinaqit, e mbushur me shumë vlera ushqyese për të ndihmuar zhvillimin e foshnjës tuaj.

Yields5 Servings
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time35 mins
Produktet kryesore
1

Fillimisht largoni lëkurën nga filetoja e peshkut dhe prejeni në kubik të vegjël.

2

Pastroni dhe preni në copa të vogla domatet, qepën, spinaqin dhe pataten e ëmbël.

3

Vendosni në zjarr një tenxhere të vogël, shtoni në të vajin e ullirit, qepën dhe pataten dhe kavërdisini për disa minuta, dhe më pas shtoni domatet dhe ujin. Lërini perimet të ziejnë për 12-15 minuta.

4

Shtoni më pas salmonin dhe spinaqin dhe lërini të ziejnë për 3-4 minuta.

5

Në fund shtoni djathin dhe borzilokun dhe kalojeni gjithë përbërjen në një blender për të formuar puren.

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1

Fillimisht largoni lëkurën nga filetoja e peshkut dhe prejeni në kubik të vegjël.

2

Pastroni dhe preni në copa të vogla domatet, qepën, spinaqin dhe pataten e ëmbël.

3

Vendosni në zjarr një tenxhere të vogël, shtoni në të vajin e ullirit, qepën dhe pataten dhe kavërdisini për disa minuta, dhe më pas shtoni domatet dhe ujin. Lërini perimet të ziejnë për 12-15 minuta.

4

Shtoni më pas salmonin dhe spinaqin dhe lërini të ziejnë për 3-4 minuta.

5

Në fund shtoni djathin dhe borzilokun dhe kalojeni gjithë përbërjen në një blender për të formuar puren.

Pure me salmon, patate të ëmbël dhe spinaq për fëmijë