Pure me perime për fëmijë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Një pure e mrekullueshme me perime për foshnjat. Perimet si karrota, patatja e ëmbla dhe kungulli janë të pasura me beta karoten, e cila është e rëndësishme për rritjen dhe luftimin e infeksioneve.

Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time20 minsTotal Time25 mins
Produktet kryesore
1
pure

Fillimisht largoni lëkurën nga perimet dhe prejini në copa të vogla.

2
pure

Më pas vendosini perimet ti zieni me avull për 15- 20 minuta.

3
pure

Kalojini në një blender dhe punojini derisa të formohet pure.

Category, , CuisineCooking MethodTags, ,

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
pure

Fillimisht largoni lëkurën nga perimet dhe prejini në copa të vogla.

2
pure

Më pas vendosini perimet ti zieni me avull për 15- 20 minuta.

3
pure

Kalojini në një blender dhe punojini derisa të formohet pure.

Pure me perime për fëmijë