Pure me drithëra për fëmijë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Tërshëra ndihmon në stabilizimin e sheqerit në gjak dhe I dhuron trupit një energji afatgjate, kështu që është një opsion i shkëlqyeshëm për mëngjesin e fëmijës suaj. Kjo recetë është e përshtatshme për mosha +6muaj.

Yields4 Servings
Prep Time10 minsCook Time5 minsTotal Time15 mins
Produktet kryesore
1

Fillimisht largoni lëkurën nga dardha dhe prejeni në copa të vogla, së bashku me kajsit.

2

Në një tenxhere të vogël hidhni qumështin, tërshërën dhe kajsit dhe vendosini në zjarr të ziejnë për 3-4 minuta.

3

Në fund shtoni dardhën dhe kalojeni në një blender për të formuar puren.

Category, , CuisineCooking Method

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1

Fillimisht largoni lëkurën nga dardha dhe prejeni në copa të vogla, së bashku me kajsit.

2

Në një tenxhere të vogël hidhni qumështin, tërshërën dhe kajsit dhe vendosini në zjarr të ziejnë për 3-4 minuta.

3

Në fund shtoni dardhën dhe kalojeni në një blender për të formuar puren.

Pure me drithëra për fëmijë