Pulë me përshesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pulë me përshesh nje pjate tradicionale e cila nuk duhet te mungoje naten e nderrimit te viteve.

Pulë me përshesh
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time40 minsTotal Time50 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pulë me përshesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere, copëtoni tableten me shije pule. Shtoni vaj ulliri. Vendoseni pulën në tenxhere për të zierë.

2
Pulë me përshesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas shtoni miell gruri dhe miell misri. Shtoni pak kripë, ujë dhe përziejeni mirë. Vendoseni në furrë për 30 minuta.

3
Pulë me përshesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë me vaj ulliri skuqni qepën. Shtoni pak lëng pule dhe majdanoz. Merrni kulacin dhe copetojeni me duar. Perzijeni kulacin me lengun e pules.

4
Pulë me përshesh

Vendosni pulën mbi taven me kulac dhe sherbejeni.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pulë me përshesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere, copëtoni tableten me shije pule. Shtoni vaj ulliri. Vendoseni pulën në tenxhere për të zierë.

2
Pulë me përshesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas shtoni miell gruri dhe miell misri. Shtoni pak kripë, ujë dhe përziejeni mirë. Vendoseni në furrë për 30 minuta.

3
Pulë me përshesh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë me vaj ulliri skuqni qepën. Shtoni pak lëng pule dhe majdanoz. Merrni kulacin dhe copetojeni me duar. Perzijeni kulacin me lengun e pules.

4
Pulë me përshesh

Vendosni pulën mbi taven me kulac dhe sherbejeni.

Pulë me përshesh