Puding me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Puding me çokollatë! Kjo recetë eshte fantastike. Eshte kaq e butë dhe e shijshme dhe aq e shpejte sa per vetem 15 minuta e keni gati.

Puding me Cokollate
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Puding me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni 3 gota qumesht ne tenxhere me sheqerin duke i trazuar ne zjarr te ulet. Ndërkohë, në një tas mesatar, tundni të verdhat e vezëve, me ¼ filxhan qumësht, niseshte misri dhe kakao. Shtoni përzierjen e nxehtë të qumështit në një nxehtesi të ulet, duke tundur vazhdimisht dhe pastaj hidheni në tenxhere.

2
Puding me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuajeni pudingun me butësi në zjarr mesatar, duke e përzier vazhdimisht me lugë druri për 2 Minuta. ose derisa masa të trashet dhe të vlojë. Ndryshoni në një lëvizje deri në fund të trazimit për të siguruar një krem të butë.

3
Puding me Cokollate

Hiqeni nga soba. Hidhini te çokollatë të copëtuar, vanilje dhe gjalpë. Trazojeni mirë derisa çokollata të shkrihet plotësisht dhe shperndajeni ne tasa.

CategoryCuisineCooking MethodDiet

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Puding me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni 3 gota qumesht ne tenxhere me sheqerin duke i trazuar ne zjarr te ulet. Ndërkohë, në një tas mesatar, tundni të verdhat e vezëve, me ¼ filxhan qumësht, niseshte misri dhe kakao. Shtoni përzierjen e nxehtë të qumështit në një nxehtesi të ulet, duke tundur vazhdimisht dhe pastaj hidheni në tenxhere.

2
Puding me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuajeni pudingun me butësi në zjarr mesatar, duke e përzier vazhdimisht me lugë druri për 2 Minuta. ose derisa masa të trashet dhe të vlojë. Ndryshoni në një lëvizje deri në fund të trazimit për të siguruar një krem të butë.

3
Puding me Cokollate

Hiqeni nga soba. Hidhini te çokollatë të copëtuar, vanilje dhe gjalpë. Trazojeni mirë derisa çokollata të shkrihet plotësisht dhe shperndajeni ne tasa.

Puding me Cokollate