Puding me cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Puding me cokollate nje embelsire e shpejte dhe shume fresket sidomos per stinen e veres.

Puding me cokollate
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Puding me cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni një tigan me qumësht në nxehtësi mesatare. Shtoni pudingun pluhur dhe rrihni me një lëvizje.

2
Puding me cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni sheqer dhe përziejeni mirë. Zieni derisa të keni një përzierje të trashë.

3
Puding me cokollate

Vendosni pudingun në 2 tasa të vegjël. Vendoseni në frigorifer për rreth 1 orë. Shërbejeni me pak krem pastiçerie.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Puding me cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni një tigan me qumësht në nxehtësi mesatare. Shtoni pudingun pluhur dhe rrihni me një lëvizje.

2
Puding me cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni sheqer dhe përziejeni mirë. Zieni derisa të keni një përzierje të trashë.

3
Puding me cokollate

Vendosni pudingun në 2 tasa të vegjël. Vendoseni në frigorifer për rreth 1 orë. Shërbejeni me pak krem pastiçerie.

Puding me cokollate