Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Freskohuni me nje puding kokosi kete vere te nxehte.

Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje ene hidhni 100ml qumesht dhe niseshte. Trazojini mire per te mos ngelur me kokerriza.

2
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tenxhere hidhni 150ml qumesht, panen e embel, qumeshtin e kokosit, sheqerin dhe i trazojme.

3
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi i kemi trazuar, shtojme qumeshtin me niseshte dhe i leme derisa te trashet kremi.

4
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E hedhim ne nje tave dhe e vendosim ne frigorifer per tu ftohur.

5
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E heqim nga tava dhe e vendosim ne nje pjate. Sperkateni me arre kokosi dhe shijojeni.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje ene hidhni 100ml qumesht dhe niseshte. Trazojini mire per te mos ngelur me kokerriza.

2
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tenxhere hidhni 150ml qumesht, panen e embel, qumeshtin e kokosit, sheqerin dhe i trazojme.

3
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi i kemi trazuar, shtojme qumeshtin me niseshte dhe i leme derisa te trashet kremi.

4
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E hedhim ne nje tave dhe e vendosim ne frigorifer per tu ftohur.

5
Puding me arre kokosi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E heqim nga tava dhe e vendosim ne nje pjate. Sperkateni me arre kokosi dhe shijojeni.

Puding me arre kokosi