Pllaqi ne tave me mish vici - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pllaqi ne tave me mish vici,kartotë ,rigon , vaj ulliri ekstra të virgjër dhe erza e piper. Shija është e fantastike sidomos shoqëruar me ullinj ,djathra e kulaç shtëpie!

Pllaqi ne tave me mish vici
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time30 minsTotal Time45 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pllaqi ne tave me mish vici - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë hedhim fasulen pllaqi dhe e vëmë të ziejë përreth 1 orë. Në një tigan hedhim vajin dhe mishin dhe e skuqim pak.

2
Pllaqi ne tave me mish vici - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojmë qepën, i kavardisim bashkë përreth 5 minuta. Shtojmë karotën, domaten dhe i lëmë të shkrihen bashkë.

3
Pllaqi ne tave me mish vici - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tavë vendosim pllaqitë e ziera bashkë me salcën e përgatitur. E fusim në furrë për 25 minuta në 200 gradë Celsius.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pllaqi ne tave me mish vici - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë hedhim fasulen pllaqi dhe e vëmë të ziejë përreth 1 orë. Në një tigan hedhim vajin dhe mishin dhe e skuqim pak.

2
Pllaqi ne tave me mish vici - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojmë qepën, i kavardisim bashkë përreth 5 minuta. Shtojmë karotën, domaten dhe i lëmë të shkrihen bashkë.

3
Pllaqi ne tave me mish vici - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tavë vendosim pllaqitë e ziera bashkë me salcën e përgatitur. E fusim në furrë për 25 minuta në 200 gradë Celsius.

Pllaqi ne tave me mish vici