Pizza Hawaiiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pizza Hawaiiane zakonisht mbulohet me salcë domate, djathë mocarela, proshutë të prerë në feta dhe ananas.

Pizza Hawaiiane
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time14 minsTotal Time24 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pizza Hawaiiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një sipërfaqe të lyer me miell, shtrijeni brumin e picës duke përdorur duart tuaja. Vini re se nuk ka nevojë të jetë një rreth perfekt, por synoni një trashësi të barabartë.

2
Pizza Hawaiiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Zhvendoseni brumin në fletën e pjekjes dhe shpërndani salcën e picës në mënyrë të barabartë në pjesën e sipërme të brumit. Spërkatni djathin mocarela të copëtuar mbi salcë, pastaj shtroni shtresën në proshutën e prerë dhe copat e ananasit.

3
Pizza Hawaiiane

Ulni temperaturën e furrës në 180 grade dhe piqni për rreth 13 deri në 14 minuta. Brumi duhet të gatuhet dhe djathi të shkrihet plotësisht.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pizza Hawaiiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një sipërfaqe të lyer me miell, shtrijeni brumin e picës duke përdorur duart tuaja. Vini re se nuk ka nevojë të jetë një rreth perfekt, por synoni një trashësi të barabartë.

2
Pizza Hawaiiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Zhvendoseni brumin në fletën e pjekjes dhe shpërndani salcën e picës në mënyrë të barabartë në pjesën e sipërme të brumit. Spërkatni djathin mocarela të copëtuar mbi salcë, pastaj shtroni shtresën në proshutën e prerë dhe copat e ananasit.

3
Pizza Hawaiiane

Ulni temperaturën e furrës në 180 grade dhe piqni për rreth 13 deri në 14 minuta. Brumi duhet të gatuhet dhe djathi të shkrihet plotësisht.

Pizza Hawaiiane