Pica me rukola dhe proshutë krudo - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Në vend që të keni një sallatë rukola anash, vendosni te eskperimentoni me shijet e pices tuaj. Pica me rukola dhe proshutë krudo guxoni ne shije te reja.

Pica me rukola dhe proshutë krudo
Yields1 Serving
Prep Time2 hrsCook Time30 minsTotal Time2 hrs 30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pica me rukola dhe proshutë krudo - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni një maja në një gotë me ujë dhe përziejeni mirë. Ndërkohë, në një enë, bashkoni miellin, pak kripë dhe shtoni sasinë që sapo keni përgatitur. Punojeni brumin mirë dhe lëreni të vijë për dy orë.

2
Pica me rukola dhe proshutë krudo - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj hapni brumin, sa për një pizza. Sipër shtoni salcën e domateve. Shtoni djathë parmigiano, pak vaj ulliri dhe vendoseni në furrë në 200 gradë, rreth 30 minuta.

3
Pica me rukola dhe proshutë krudo

Pasi të jetë gati, shtoni proshutën, djathin parmigiano të prerë në feta, rukola të freskët dhe në fund uthullën balsamike.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pica me rukola dhe proshutë krudo - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni një maja në një gotë me ujë dhe përziejeni mirë. Ndërkohë, në një enë, bashkoni miellin, pak kripë dhe shtoni sasinë që sapo keni përgatitur. Punojeni brumin mirë dhe lëreni të vijë për dy orë.

2
Pica me rukola dhe proshutë krudo - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj hapni brumin, sa për një pizza. Sipër shtoni salcën e domateve. Shtoni djathë parmigiano, pak vaj ulliri dhe vendoseni në furrë në 200 gradë, rreth 30 minuta.

3
Pica me rukola dhe proshutë krudo

Pasi të jetë gati, shtoni proshutën, djathin parmigiano të prerë në feta, rukola të freskët dhe në fund uthullën balsamike.

Pica me rukola dhe proshutë krudo