Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe shume te shijeshme dhe plot vitamina.

Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë grijmë kungull i njomë. Shtoni domaten e copëtuar, qepën e grirë, hudhrën, miellin, vezën, kripën dhe specin.

2
Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni djathin e grire dhe përzieni përbërësit së bashku. Në një tigan hidhni vajin e lulediellit dhe lereni te nxehet shume.

3
Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Me një lugë gjelle jepini formën e topave të kungujve dhe vendosini në tigan. Skuqeni duke u kthyer nga të dy anët derisa të artë.

4
Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe

Vendoseni në një enë për servirje dhe shijojini.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë grijmë kungull i njomë. Shtoni domaten e copëtuar, qepën e grirë, hudhrën, miellin, vezën, kripën dhe specin.

2
Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni djathin e grire dhe përzieni përbërësit së bashku. Në një tigan hidhni vajin e lulediellit dhe lereni te nxehet shume.

3
Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Me një lugë gjelle jepini formën e topave të kungujve dhe vendosini në tigan. Skuqeni duke u kthyer nga të dy anët derisa të artë.

4
Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe

Vendoseni në një enë për servirje dhe shijojini.

Petulla me Perime dhe Djathe te bardhe