Pesto Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pesto brokoli e fresket e bere ne shtepi per ti bere pastat tuaja super te shijeshme.

Pesto brokoli
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pesto Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vëmë një enë mesatare me ujë në zjarr dhe shtojmë brokolin. E lëmë të ziejë përreth 10 minuta.

2
Pesto Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E heqim nga uji dhe e lëmë sa të ikë vala e parë e të nxehtit. Më pas e hedhim në mikser dhe shtojmë majdanozin, vajin e ullirit, hudhrat dhe kripën.

3
Pesto Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E kalojmë në mikser derisa të marrim një masë të trashë pure. 6.Me këtë salcë mund të shoqëroni shumë pjata të tjera, bazuar në preferencat tuaja.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pesto Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vëmë një enë mesatare me ujë në zjarr dhe shtojmë brokolin. E lëmë të ziejë përreth 10 minuta.

2
Pesto Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E heqim nga uji dhe e lëmë sa të ikë vala e parë e të nxehtit. Më pas e hedhim në mikser dhe shtojmë majdanozin, vajin e ullirit, hudhrat dhe kripën.

3
Pesto Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E kalojmë në mikser derisa të marrim një masë të trashë pure. 6.Me këtë salcë mund të shoqëroni shumë pjata të tjera, bazuar në preferencat tuaja.

Pesto Brokoli