Peshk i pjekur me salcë kaperi dhe qepë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Në këtë recetë mund të përdorni çfarëdolloj peshku që ju pëlqeni. Është një pjatë shumë e shijshme dhe e gjitha kjo fal salcës të pregatitur me kaperi, qepë, vaj ulliri dhe erëza. Mund ta shërbeni të ngrohtë ose në temperaturë dhome, të shoqëruar me bukë të thekur dhe sallatë.

Yields2 Servings
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time35 mins
Produktet kryesore
Për salcën
Për peshkun
1
Peshk i pjekur me salcë kaperi dhe qepë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht pregatisni salcën. Preni sa më hollë qepën, shtypni hudhrat dhe kulloni kaperin. Shtojini të gjithë përbërësit e salcës në një tas, përziejini dhe lëreni salcën mënjanë.

2
Peshk i pjekur me salcë kaperi dhe qepë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan shtoni pak vaj ulliri dhe pak gjalp dhe piqni në të fileton e peshkut të marinuar vetëm me kripë dhe piper.

3
Peshk i pjekur me salcë kaperi dhe qepë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Largojeni fileton nga zjarri, shtojini sipër salcën e pregatitur, lëreni 10-15 minuta dhe më pas shërbejeni. Ju bëftë mirë!

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Produktet kryesore
Për salcën
Për peshkun

Directions

1
Peshk i pjekur me salcë kaperi dhe qepë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht pregatisni salcën. Preni sa më hollë qepën, shtypni hudhrat dhe kulloni kaperin. Shtojini të gjithë përbërësit e salcës në një tas, përziejini dhe lëreni salcën mënjanë.

2
Peshk i pjekur me salcë kaperi dhe qepë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan shtoni pak vaj ulliri dhe pak gjalp dhe piqni në të fileton e peshkut të marinuar vetëm me kripë dhe piper.

3
Peshk i pjekur me salcë kaperi dhe qepë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Largojeni fileton nga zjarri, shtojini sipër salcën e pregatitur, lëreni 10-15 minuta dhe më pas shërbejeni. Ju bëftë mirë!

Peshk i pjekur me salcë kaperi dhe qepë