Perime me beshamel në furrë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Perime me beshamel në furrë mund ta përgatisni një ditë më parë dhe thjesht ta piqni ditën kur te jeni mbledhur me familjen.

Perime me beshamel në furrë
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time40 minsTotal Time50 mins
Perberesit
Përgatitja
1
Perime me beshamel në furrë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Së pari, prisni në copeza të vogla karroten, brokolin, lulelakren dhe proshutën. Mbushni një tavë me pak vaj ulliri dhe vendosni në të perimet së bashku me pançetën. Trazojini mirë.

2
Perime me beshamel në furrë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni një gotë ujë të ngrohtë sipër dhe marinojeni me pak kripë dhe piper. Lëreni për disa minuta mënjanë.

3
Perime me beshamel në furrë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë në një tenxhere skuqni gjalpin dhe shtoni miellin. Përziejini mirë dhe shtoni qumështin.

4
Perime me beshamel në furrë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Trazoni vazhdimisht dhe rregullohet me pak kripë dhe piper. Pas 5 minutash shtoni salcën e beshamelit në tavën e perimeve.

5
Perime me beshamel në furrë

Vendoseni në furrë për rreth 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Më në fund shërbejeni dhe shijojeni!

CategoryCuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Përgatitja
1
Perime me beshamel në furrë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Së pari, prisni në copeza të vogla karroten, brokolin, lulelakren dhe proshutën. Mbushni një tavë me pak vaj ulliri dhe vendosni në të perimet së bashku me pançetën. Trazojini mirë.

2
Perime me beshamel në furrë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni një gotë ujë të ngrohtë sipër dhe marinojeni me pak kripë dhe piper. Lëreni për disa minuta mënjanë.

3
Perime me beshamel në furrë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë në një tenxhere skuqni gjalpin dhe shtoni miellin. Përziejini mirë dhe shtoni qumështin.

4
Perime me beshamel në furrë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Trazoni vazhdimisht dhe rregullohet me pak kripë dhe piper. Pas 5 minutash shtoni salcën e beshamelit në tavën e perimeve.

5
Perime me beshamel në furrë

Vendoseni në furrë për rreth 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Më në fund shërbejeni dhe shijojeni!

Perime me beshamel në furrë