Pene me sallam dhe ullinj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pene me sallam dhe ullinj mund ta shërbeni të ftohtë, në formë sallate.

Pene me sallam dhe ullinj
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pene me sallam dhe ullinj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë të nxehtë vendoseni të ziejë makaronat. Ndërkohë në një tigan me vaj ulliri, skuqni sallamin, të prerë në copa të vogla.

2
Pene me sallam dhe ullinj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj shtoni uthull dhe dy gota ujë. Përziejini mirë dhe shtoni salcën e domates.

3
Pene me sallam dhe ullinj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni makaronat dhe përzieni mirë. Shërbejeni në pjatë dhe shijojeni

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pene me sallam dhe ullinj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë të nxehtë vendoseni të ziejë makaronat. Ndërkohë në një tigan me vaj ulliri, skuqni sallamin, të prerë në copa të vogla.

2
Pene me sallam dhe ullinj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj shtoni uthull dhe dy gota ujë. Përziejini mirë dhe shtoni salcën e domates.

3
Pene me sallam dhe ullinj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni makaronat dhe përzieni mirë. Shërbejeni në pjatë dhe shijojeni

Pene me sallam dhe ullinj