Patate të mbushura me proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Një drekë e shpejte dhe e shijeshme me patate të mbushura me proshutë.

patate të mbushura me proshutë
Yields1 Serving
Prep Time20 minsCook Time40 minsTotal Time1 hr
Perberesit
Pergatitja
1
Patate të mbushura me proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fërkojeni pataten me vaj dhe kripë. Vendosni një degëz trumze pranë saj dhe mbështillni në fletë metalike. Vendoseni në furrë për 3 minuta në 200 gradë.

2
Patate të mbushura me proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni patatet në gjysma dhe hiqni tulin.

3
Patate të mbushura me proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pjesen e brendshme shtypeni me një pirun, shtoni në të pana, majdanoz, kopër dhe parmixhano.

4
Patate të mbushura me proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni plotësisht, vendosni mbushjen në patate, shtoni piper, vendosni gjalpë sipër dhe futeni në furrë për 15 minuta në 180 gradë.

5
patate të mbushura me proshutë

Ju bëftë mirë!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Patate të mbushura me proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fërkojeni pataten me vaj dhe kripë. Vendosni një degëz trumze pranë saj dhe mbështillni në fletë metalike. Vendoseni në furrë për 3 minuta në 200 gradë.

2
Patate të mbushura me proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni patatet në gjysma dhe hiqni tulin.

3
Patate të mbushura me proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pjesen e brendshme shtypeni me një pirun, shtoni në të pana, majdanoz, kopër dhe parmixhano.

4
Patate të mbushura me proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni plotësisht, vendosni mbushjen në patate, shtoni piper, vendosni gjalpë sipër dhe futeni në furrë për 15 minuta në 180 gradë.

5
patate të mbushura me proshutë

Ju bëftë mirë!

Patate të mbushura me proshutë