Patate Shtepie Chips - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo është një recetë shumë e lehtë dhe e shendetshme per chips patatesh.

Patate Shtepie Chips - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time3 minsCook Time15 minsTotal Time18 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Patate Shtepie Chips - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngroheni furrën në 230 C. Vendosni fletën e pjekjes ne tave. Prisni patatet në feta të rrumbullakëta të trasha 1/8-inç.

2
Patate Shtepie Chips - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë të valë gatuajini feta patate për 3 Minuta. Kullojeni mirë dhe bashkojini me vaj, kripë, piper dhe erëza (hudhër, rigon, borzilok, etj) në një tas të madh.

3
Patate Shtepie Chips - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni fetat e patateve në taven e përgatitur të pjekjes. Piqni për rreth 15 Minuta derisa të skuqet dhe të marrë ngjyrë të artë. Hiqni butësisht patate të skuqura dhe i lëmë të ftohen për disa minuta dhe janë gati për t’u shërbyer.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Patate Shtepie Chips - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngroheni furrën në 230 C. Vendosni fletën e pjekjes ne tave. Prisni patatet në feta të rrumbullakëta të trasha 1/8-inç.

2
Patate Shtepie Chips - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë të valë gatuajini feta patate për 3 Minuta. Kullojeni mirë dhe bashkojini me vaj, kripë, piper dhe erëza (hudhër, rigon, borzilok, etj) në një tas të madh.

3
Patate Shtepie Chips - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni fetat e patateve në taven e përgatitur të pjekjes. Piqni për rreth 15 Minuta derisa të skuqet dhe të marrë ngjyrë të artë. Hiqni butësisht patate të skuqura dhe i lëmë të ftohen për disa minuta dhe janë gati për t’u shërbyer.

Patate Shtepie Chips