Patate e Embel me Fruta dhe Mjalte - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Nje mengjes i jashtezakonshem me patate te embel, fruta dhe mjalte. E kishit degjuar me pare?

Patate e Embel me Fruta dhe Mjalte - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time2 minsCook Time10 minsTotal Time12 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Patate e Embel me Fruta dhe Mjalte - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke perdorur nje pirun shponi pataten e embel dhe vendoseni ne mikrovale 10 Minuta. Provojeni nese patatja eshte zbutur.

2
Patate e Embel me Fruta dhe Mjalte - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni ne mes pataten e ëmbël në gjysmë, për së gjati dhe vendosini gjalpin e bajames në secilën anë. Sipër hidhni feta banane, bajame, luleshtrydhet, manaferrat dhe boronicë dhe hidhni mjaltë.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Patate e Embel me Fruta dhe Mjalte - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke perdorur nje pirun shponi pataten e embel dhe vendoseni ne mikrovale 10 Minuta. Provojeni nese patatja eshte zbutur.

2
Patate e Embel me Fruta dhe Mjalte - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni ne mes pataten e ëmbël në gjysmë, për së gjati dhe vendosini gjalpin e bajames në secilën anë. Sipër hidhni feta banane, bajame, luleshtrydhet, manaferrat dhe boronicë dhe hidhni mjaltë.

Patate e Embel me Fruta dhe Mjalte