Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pasta Pepperoni është një tavë e shijshme me shtresa me rigatoni dhe shtresa djathi dhe një me mish viçi të bluar dhe piper të zi.

Pasta Pepperoni
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time35 minsTotal Time50 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan të madh me nxehtesi mesatare skuqni mish viçi, qepë, specinjeshil dhe hudhër. Gatuajeni derisa mishi të mos jetë më rozë. Kulloni çdo yndyrë.

2
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni salcën e spagetit, kërpudhat dhe peperoni. Trazoni derisa te bashkohen te gjithe perberesit sebashku.

3
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përhapni gjysmën e salcës së mishit në fund të taves për pjekje. Sipër hidhni gjysmën e rotinit (ose rigatonit) të gatuar.

4
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni nje sasi te vogël me ½ filxhan mocarela dhe ½ filxhan djathë provolone. Përsëritni shtresat me nga nje here dhe me pas shtresoni pak parmixhiano.

5
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Piqni, të mbuluar me fletë metalike në 200 ° për rreth 30-35 minuta. Lëreni të qëndrojë 15 minuta para se ta shërbeni.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan të madh me nxehtesi mesatare skuqni mish viçi, qepë, specinjeshil dhe hudhër. Gatuajeni derisa mishi të mos jetë më rozë. Kulloni çdo yndyrë.

2
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni salcën e spagetit, kërpudhat dhe peperoni. Trazoni derisa te bashkohen te gjithe perberesit sebashku.

3
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përhapni gjysmën e salcës së mishit në fund të taves për pjekje. Sipër hidhni gjysmën e rotinit (ose rigatonit) të gatuar.

4
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni nje sasi te vogël me ½ filxhan mocarela dhe ½ filxhan djathë provolone. Përsëritni shtresat me nga nje here dhe me pas shtresoni pak parmixhiano.

5
Pasta Pepperoni - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Piqni, të mbuluar me fletë metalike në 200 ° për rreth 30-35 minuta. Lëreni të qëndrojë 15 minuta para se ta shërbeni.

Pasta Pepperoni