Pasta me salce spinaqi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pasta me salce spinaqi super e thjeshtë që është e shpejtë, e shëndetshme dhe me të vërtetë aromë. Kjo salcë e gjallë është bërë me djathë të integruar, duke i dhënë asaj një shije kremoze, të shijshme.

Pasta me salce spinaqi
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pasta me salce spinaqi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuani makaronat në një tenxhere me ujë te valuar dhe kripe.

2
Pasta me salce spinaqi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bëni kremin e spinaqit me një mikser në një gotë të madhe, duke shtuar 2 gota ujë.

3
Pasta me salce spinaqi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni pak salcën e spinaqit ne tigan, me pak kripë dhe 1 gotë pana. Përziejeni mirë dhe gatuajeni për disa minuta.

4
Pasta me salce spinaqi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makarona të gatuara dhe parmixhano të integruar. Përziejini mirë.

Category, Cooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pasta me salce spinaqi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuani makaronat në një tenxhere me ujë te valuar dhe kripe.

2
Pasta me salce spinaqi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bëni kremin e spinaqit me një mikser në një gotë të madhe, duke shtuar 2 gota ujë.

3
Pasta me salce spinaqi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni pak salcën e spinaqit ne tigan, me pak kripë dhe 1 gotë pana. Përziejeni mirë dhe gatuajeni për disa minuta.

4
Pasta me salce spinaqi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makarona të gatuara dhe parmixhano të integruar. Përziejini mirë.

Pasta me salce spinaqi