Pasta me presh dhe kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Pasta me presh dhe kerpudha paksa te cuditshme por teper te shijeshme dhe te vecanta.

Pasta me presh dhe kerpudha
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time12 minsTotal Time22 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Pasta me presh dhe kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini presh dhe kërpudha në copa të vogla. Prisni hudhrën dhe majdanozin imët.

2
Pasta me presh dhe kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuani makaronat në një tenxhere me ujë të kripur. Skuqni hudhrën në një tigan me vaj ulliri. Shtoni presh dhe kërpudha. Shtoni pak ujë, kripë, piper dhe panen dhe përziejini së bashku mirë.

3
Pasta me presh dhe kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makarona të gatuara, majdanoz dhe parmixhano të gire dhe sherbejini.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Pasta me presh dhe kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini presh dhe kërpudha në copa të vogla. Prisni hudhrën dhe majdanozin imët.

2
Pasta me presh dhe kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuani makaronat në një tenxhere me ujë të kripur. Skuqni hudhrën në një tigan me vaj ulliri. Shtoni presh dhe kërpudha. Shtoni pak ujë, kripë, piper dhe panen dhe përziejini së bashku mirë.

3
Pasta me presh dhe kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makarona të gatuara, majdanoz dhe parmixhano të gire dhe sherbejini.

Pasta me presh dhe kerpudha