Pasta me pomodorini dhe kaperi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Një pjatë e thjeshtë pasta me pomodorini dhe kaperi me një nuancë erëzash bën për një darkë super të kënaqshme

Pasta me pomodorini dhe kaperi
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitje
1
Pasta me pomodorini dhe kaperi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuani makaronat në një tenxhere me ujë të kripur.

2
Pasta me pomodorini dhe kaperi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni thelpinjtë e hudhrës dhe skuqini në një tigan me pak vaj ulliri. Pritini domatet qershi në copa të vogla dhe skuqini për disa minuta. Shtoni dhe kaper.

3
Pasta me pomodorini dhe kaperi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni një gotë tjetër ujë dhe gatuajeni për disa minuta. Shtoni kripë, piper dhe përziejeni mirë.

4
Pasta me pomodorini dhe kaperi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makarona të gatuara, copëtoni majdanoz, gjalpë dhe parmixhano të grire. Përziejini mirë.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitje
1
Pasta me pomodorini dhe kaperi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuani makaronat në një tenxhere me ujë të kripur.

2
Pasta me pomodorini dhe kaperi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni thelpinjtë e hudhrës dhe skuqini në një tigan me pak vaj ulliri. Pritini domatet qershi në copa të vogla dhe skuqini për disa minuta. Shtoni dhe kaper.

3
Pasta me pomodorini dhe kaperi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni një gotë tjetër ujë dhe gatuajeni për disa minuta. Shtoni kripë, piper dhe përziejeni mirë.

4
Pasta me pomodorini dhe kaperi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makarona të gatuara, copëtoni majdanoz, gjalpë dhe parmixhano të grire. Përziejini mirë.

Pasta me pomodorini dhe kaperi